AISLP

AISLP je informační systém humánních, homeopatických a veterinárních léčivých přípravků registrovaných v České republice a na Slovensku.
Je výsledkem mnohaleté práce soukromé specializované firmy. Databáze je připravována podle podkladů státních institucí a dalších organizací a je využívána i pro knižní sazbu. Část informací je získávána z veřejně vystavených internetových portálů.

Obsah programu

Aktuální jsou vždy všechny cenové informace, kategorizační údaje a ceníky Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a SR. Přehled o spotřebách léčiv v ČR podle ATC skupin je uváděn za poslední dva roky.
Součástí systému jsou jako samostatné moduly i ceník VZP ČR v oblasti zdravotnického materiálu a oblast schvalovaných parafarmaceutik (vitaminové potravní doplňky, podpůrné přípravky, léčebná kosmetika apod.).
Část textových informací je zároveň databází pro sazbu publikací v oblasti informatiky léčiv.

Ovládání a vyhledávání

Ovládací program je výsledkem mnohaletých zkušeností v této oblasti a umožňuje prakticky pouze intuitivní ovládání klávesnicí nebo myší. Výběr přípravků lze provádět podle mnoha kritérií a ke každému vybranému přípravku lze zjistit registrační, cenové, kategorizační i plné textové údaje.

Použitá média

Dodává se na kompaktním disku CD-ROM. CD-ROM je spustitelný přímo, anebo lze vybraný sortiment přípravků rovněž instalovat na disk. Každá aktualizace je vlastně nová instalace, neboť se stará verze, kromě souborů s nastavením, celá smaže.

Aktualizace

Program je pro CD i internetovou verzi aktualizován čtvrtletně. V době vydání nové verze je Mikro-verze AISLP maximálně aktuální. Informační systém je neustále doplňován a zkvalitňován v datové i programové části a pro uživatele se zpravidla postupně stane součástí jeho každodenní práce.

Pokud není uživatel přihlášen, nelze objednávat.