Farmaceutický informační systém FARMIS2

Léty prověřená spolehlivost

Farmaceutický informační systém FARMIS2 je přímým nástupcem farmaceutického informačního systému FARMIS pro DOS, který byl u lékárníků velmi oblíben a používal se 25 let. Od svého předchůdce převzal FARMIS2 všechny klíčové principy práce se skladem a doklady v lékárně.

FARMIS2

FARMIS2 a jeho předchůdce

Intuitivní ovládání, které uživatele nenechá na pochybách.

Farmaceutický informační systém FARMIS2 je standardní aplikací v prostředí Windows. Pro její ovládání tedy platí obecné zásady Windows aplikací. Kromě obsluhy pomocí myši tak lze využít dobře známé klávesové zkratky například pro vytvoření nebo tisk dokladů. Také další klíčové funkce programu nabízejí jednotné ovládání napříč jednotlivými moduly. Pokud se uživatel přesto v bohaté nabídce funkcí ztratí, pomůže mu místní nabídka, asistent akcí nebo přehled důležitých akcí.

FARMIS2 FARMIS2

Místní nabídka a asistent akcí

Expediční obrazovka s řadou užitečných pomocníků

Prostředí expediční obrazovky nabízí kromě přehledného uspořádání, optimalizovaného pro dotykovou obrazovku, také celou řadu užitečných pomocníků. V průběhu expedice je uživatel neustále informován o aktuálním stavu zásob včetně zboží na cestě, má přístup k objednávce a ke všem důležitým číselníkům. Pro usnadnění a zkvalitnění expedice jsou k dispozici intuitivní piktogramy a dispenzační minimum, kontrola interakcí nebo léková karta pacienta.

FARMIS2

Popisy piktogramů vybraného přípravku

 

FARMIS2

Zobrazení piktogramů a dispenzačního minima vybraného přípravku

 

FARMIS2

Přehled všech piktogramů

Uživatelské nastavení ušité na míru

Všechny seznamy dokladů a položek má uživatel možnost nastavit podle vlastních představ. Vybraný doklad se mu tak bude zobrazovat s údaji a v pořadí, jaké si zvolí. Nastavení může sloužit celé lékárně nebo pouze vybranému uživateli. Je možné sestavit si také vlastní pracovní plochu, která uživatele po přihlášení do systému uvítá například přehledem důležitých událostí, a třeba i fotografií jeho oblíbeného místa nebo mazlíčka.

FARMIS2

Uživatelsky nastavitelná pracovní plocha

Tisk podle libosti

Díky vestavěnému editoru tiskových sestav získává uživatel možnost upravit veškeré tiskové výstupy, které program nabízí. V každém modulu jsou ve standardní výbavě k dispozici systémové formuláře, ze kterých lze vytvořit kopii a tu podle potřeby dále upravovat. S úpravou sestav si poradí každý zkušený uživatel, případně mu rádi pomohou naši servisní technici.

FARMIS2

Účtenka

Rozsáhlé možnosti dotazů a exportů pro zvídavé

Ve většině modulů (seznam příjemek, expedičních případů, faktur apod.) se nachází dotazovací modul, díky kterému lze zobrazit požadovanou množinu záznamů. Komu by dostupné šablony dotazů nevyhovovaly, může si opět vytvářet vlastní dotazy, a to včetně hodnot, se kterými bude dotaz spuštěn. Ve všech seznamech dokladů, položek a výsledcích dotazů pak lze údaje libovolným způsobem exportovat.

FARMIS2

Seznam exportů

Stále na tom pracujeme

Farmaceutický informační systém FARMIS2 se neustále vyvíjí. Naši zákazníci mají zaručeno, že pro zavedení sebesložitějších systémů státní správy nebudou muset vynaložit žádné prostředky navíc. V aktualizačním poplatku jsou obsaženy nejen služby související s automatickou aktualizací číselníků, ale také veškeré změny v programu samotném. Při zavádění nových agend, jakými v nedávné době byly například eRecept, RLPO, EET, GDPR a podobně, pro své zákazníky vždy včas připravujeme aktualizaci programu, včetně podrobného návodu, jak na to.

FARMIS2

Průběh aktualizace

Další doplňky k programu jsme představili na virtuálním lékárenském kongresu. Naši prezentaci můžete shlédnout na následujícím odkazu: FARMIS - prezentace 2022

Související odkazy:

Prezentace doplňkových produktů